artykuly-foto-3Leczenie zębów jest kosztowne i bolesne, a zapobieganie tanie. Na pierwsze spotkanie z dentystą warto więc wybrać się już z dwulatkiem. W gabinetach, które mają umowę z NFZ, większość zabiegów profilaktyki dziecięcej można wykonać bezpłatnie.

Dobry dentysta to skarb. Na pierwsze spotkanie warto wybrać się z dwulatkiem. Dla ciekawskiego malucha wizyta w gabinecie jest emocjonującą przygodą; oglądanie zębów nie boli, a nowe otoczenie i nieznane przyrządy z pewnością zainteresują dziecko. Cierpliwa i uśmiechnięta pani lub pan doktor pozostanie więc miłym wspomnieniem, a każda następna wizyta nie wzbudzi negatywnych skojarzeń. Pozytywne nastawienie rodziców pomoże dobrze przygotować dziecko na nowe doświadczenie.

Po dokładnym badaniu dentysta oceni stan zębów i pomoże zaplanować takie postępowanie, które uchroni je przed rozwojem próchnicy. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym są jego podstawą. Nowo wyrżnięte zęby są słabsze, a w związku z tym bardziej podatne na próchnice, dlatego też wizyty kontrolne powinny odbywać się co 3 miesiące. Pozwoli to zastosowanie takich form profilaktyki, które skutecznie ochronią dziecko przed rozwojem próchnicy.

Profilaktyka dziecięca może być bezpłatna, a leczenie zawsze jest kosztowne... i bolesne. Lepiej więc zapobiegać, niż leczyć.